26. Richard Armitage

The Hobbit üçlemesi esti, gürledi, geldi geçti. Bu seri ile yen tanıştığımız, tanıştığımıza memnun olduğumuz ve oyunculuğu ile aklımızda kalan isim, Thorin rolüyle Richard Armitage oldu.

richard-armitage

Armitage, hırslı ve halkı için mücadele eden, düşmüş bir krallığın kralı rolüyle, bu filmimizin Aragorn‘u oldu. Yüzünün yarısını sakalı kaptırken, kaşıyla, gözüyle derdini, hırsını çok iyi anlattı.

Özellikle son filmde, hırs gözünü bürümüşkenki halleri çok iyi, bir de Peter Jackson, Richard‘ın oyunculuğuna güvenmek yerine yankılı, kamera bükmeli uyduruk Yeşilçam efektlerine girmeyeydi…

İlerleyen yıllarda Armitage, neden bir Hugh Jackman olmasın?

27. Isengard Sanayi Odaları

nedir_amk

Hala bilmeyen kaldıysa, ISO, Türkiye’den çıkmış en güzel Orta-Dünya geyiğidir. Orta-Dünya gününüzden eksik olmasın, Türkiye gündemi ile harmanlı gülüp kopalım diyorsanız, hiç lafı uzatmıyoruz, bilen biliyor, bilmeyenler gitsin takip etsin!

28. Trolling Saruman

Rahmetli trolololo abimizin en güzel uygulamalarından biriydi bu video…

29. Ve Benim De Baltam

Şimdilerde unutuldu, ancak bilhassa 2001 – 2006 arası dönemde, geek muhabbetlerinin en net onaylama repliklerinden birisi, Gimli‘nin gür sesiyle “ve benim de baltam!” demesiydi… Unutturmayalım!

30. One Does Not Simply Walk Into Mordor

1150341449762

Global geyikleri takip edenler bunu hatırlar, bir dönem Sean Bean‘in repliği vazgeçilmez bir replikti, hala da ölmedi. Eskiden ‘walk’ yerine başka fiiller atılarak geyiği yapılırdı, şimdilerde ‘One does not simply…‘ ile başlayıp başka bir şeye bağlanıyor. Kullanınız!

1 2 3 4 5 6 7

10 Yorum

  • Peter Jackson bizi orta dünyasız bırakmasın. Silmarillion var daha, oradan da en az bir trilogy çıkar. nolur be Peter..

   • trilogy ? 😀 aga o kitaptan rahat bi 6 film çıkar ee peter
    jackson da ekstradan 3 bölüm ekler 9 filmlik bir seri çıkar ortaya 😀 tabi keşke olsa…

   • Peter Jackson bir daha Orta Dünya’ya ilişmesin. İlla olacaksa, layıkıyla bir başkası yapsın. Jackson Hobbit rezaletiyle Orta Dünya liyakatini kaybetti birçok hayranın gözünde.
    Ayrıca Hobbit’ten 3 film çıkaran adam, Silmarillion’dan rahat 100 film çıkarır ve onun da içine eder.

 1. Tam ne güzel yazı çıkacak diyecektim (ki bitince dedim) ama başta yine “Abiler LOTR izler, kardeşleri Hayri Pıtır” geyiği dönmeseymiş daha güzel olurmuş. Sadece Orta Dünya diyip bırakmak var bir de fantastik dünyanın, edebiyatın hayatımıza girişi, gelişmesi ve yazdığın gibi sonuçları demek var. Hani Twilight serisini aşağı gör anlarım da…..yok onu da okudum.

 2. alp demirkabız Cevap ver

  harika yazıydı zevkle okudum. bi de başıma bişey gelmicekse tauriel>arwen 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.