1. Black Mirror hiç izlemediniz mi?

blackmirror
Black Mirror teknolojinin gelişmesiyle insanlığın yaşayacağı potansiyel geleceklerden seçmece hikayeler sunan, her bölüm başka kahramanlarla başka hikayelerin anlatıldığı bir dizi. Black Mirror’ı korkutucu kılan unsur, dizide karşılaştığımız teknolojilerin günümüzde kullandıklarımızın aynısı veya sadece bir beş on sene içinde gelebileceği noktayı göstermesi. Teknolojik gelişmelerden bağımsız biz insanların teknolojinin sağladığı imkanları duygularımız ve içgüdülerimizle nasıl yönlendireceğimiz ve bunun getirdiği trajik sonuçlar diziyi gerçekçi ve bir o kadar da sorgulamaya teşvik edici kılıyor.

Her bölümde geleceğin parlaklığına dair umudumuz azalırken insanlığımızdan soğur hale geldik. Hakkını vermek lazım, her bölüm dediysek San Junipero hariç, o da zaten iyimserliği ile içimizi ferahlatmıştı. Dizinin en ilgi çekici özelliği ise yukarıda dediğim gibi her bölüm farklı bir hikaye anlatılıyor. İstediğiniz bölümü izleyin, istemediğinizi geçin. Kendi dizi maceranızı kendiniz seçin.

İnteraktif hikayeler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız 3. sayfaya, Bandersnatch değerlendirmesi için 4. sayfaya geçebilirsiniz. 

1 2 3 4 5 6
Yazar

Dizi bağımlısı bir beyaz yakalı. Kedisine çekmiş, en büyük zevki miskin miskin yatmak. Kendisi ve kedisini sosyal medyada bulabilirsiniz. @asliozkeles

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.