4. 50/50

https://www.youtube.com/watch?v=FxhpahMKt4Q

50/50 zor, ilginç, acayip bir filmdi. Şimdi dönüp bakınca Joseph Gordon-Levitt’in pek hayran olunası kariyerinde şahane bir yerde duruyor ama o zaman beklenmedik bir sol kroşe gibiydi. En azından ben öyle hissettiğimi hatırlıyorum. Komik, dramatik, romantik ve gergindi 50/50 ve bütün bunları bünyesinde barındırmasında Joseph Gordon-Levitt ve Seth Rogen kadar Anna Kendrick’in de payı vardı. Sizi bilmiyorum, ama ben 50/50’nin Kendrick’in en iyi performanslarından biri olduğu kanaatindeyim. Filmi izleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız…

 

5. Pitch Perfect

Anna Kendrick’i ortalama bir ün seviyesinden “internet darling” konumuna getiren şey -şüphesiz ekran dışındaki sevimli tavırları dışında- Pitch Perfect oldu. Dürüst olmak gerekirse kimse Pitch Perfect’in büyük bir hit olmasını beklemiyordu, fakat film çok tuttu. Hatta o kadar ki, Kendrick’in seslendirdiği When I’m Gone listelere üst sıralardan girdi, Kendrick’i her şeyin üzerine bir de çok satan bir şarkıcı hâline getirdi. Kendrick kariyerine bir artı daha eklemiş gibiydi: Müzikal yatkınlığı. Zaten bunu da bol bol kullandı ilerleyen yıllarda.

 

6. Drinking Buddies

Başrollerinde Kendrick dışında Olivia Wilde, Jake Johnson ve Ron Livingston’ın olduğu Drinking Buddies; Scott Pilgrim ile söylediklerimizin ikinci bir kanıtı adeta: Kendrick film seçmesini biliyor. Twilight serisini kariyerinden silersek genç aktrisin neredeyse kalan tüm filmleri bir veya öteki şekilde övgü toplamış işler. Drinking Buddies de öyle. İkisi bir alkol fabrikasında çalışan dört kişinin birbirine bağlı çapraz aşkları ve ilişkilerini anlatan, çok da ilginç ve sıradışı bir finali olan film çıktığında Sundance gibi festivallerde övgülere boğulmuştu ki, hak da ediyor gerçekten. Tam arkadaşları toplayıp izlenesi!

 

7. Happy Christmas

Adı gerçekten de hiçbir şey ifade etmeyen bir film Happy Christmas. Başrollerinde bu filmi ve Drinking Buddies’i yöneten Joe Swanberg, Anna Kendrick ve Melanie Lynsky var. Film ismiyle kendisine dair özel hiçbir şeyin olmayacağını ima ediyor ama aslında Happy Christmas’ın yeninde taşıdığı gizli bir numarası var: Film tamamen doğaçlama gelişiyor. Swanberg bu organik hikayeyi yakalamak konusunda çok başarılı ve -listemiz çerçevesinde- her şeyden önemlisi, Kendrick bütün bu doğaçlama macera boyunca bir saniye bile sırıtmıyor. Şarkı söylüyor, en baba aktörlerle aşık atıyor, indie filmlerde ortalığı yıkıyor bir de doğaçlama mı yapıyor bu kız? Hey maşallah, ne diyelim?

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Yorum

  1. twilightta gördüğümden beri başarılı olacağını tahmin ediyordum,hemen hemen bütün filmlerini de izlemişimdir ama daha bu onun için bir başlangıç,gelecekte çok çok daha başarılı işler yapacağına inanıyorum.
    Not: Ergenliğimde twilight izleme hatasına düştüm,evet 🙁

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.