3. Okoye

04 Okoye

E insanlar sinema salonlarını “Wakanda Forever” diye terk ediyorlarsa bunun sebebi Okoye. Filmi izlerken tek bir şeyi size çarpıcı bir netlikte veriyor Ryan Coogler: Okoye bir görev kadını. Bu kadar. Her tahta çıkan Kral’ın bir Okoye’ye ihtiyacı var. Afsız, gözüpek, kararlı, sadık, acımasız ve sapına kadar dürüst. Filmi izlemeyenler için şöyle anlatalım, Civil War’da insanlar “Move or be moved” diyen ablaya çok coşmuşlardı ya hani? İşte Okoye o ablanın on ikiyle çarpılmış hâli.

 

2. M’Baku

05 MBaku

M’Baku’yu sevmek için M’Baku’yu sevmek zorunda değilsiniz. M’Baku’nun da sizin sevginize ihtiyacı yok zaten. Coogler karakteri o kadar güzel yazmış, Winston Duke da öyle bir inandırıcılıkla oynamış ki; M’Baku sanki gerçekten Afrika’da bir mağarada oturuyor, kendisi hakkındaki tweetlere bakıp eğleniyor deseniz ben inanırım şu an. Eğer filmde Shuri diye bir karakter olmasaydı, tartışmasız birinci sıraya yükselirdi yani, öyle iyi. Fakat heyhat, filmde Shuri diye bir karakter var.

 

1. Shuri

06 Shuri

Arkadaşlar, GeekMuhit filmin en iyi yan karakteri olarak ezici bir çoğunlukla Shuri’yi seçmekle kalmadı. GeekMuhit kullanıcıları ciddi ciddi “Yeni Iron Man Shuri olsun” diyorlar şu an. Bakın, kalkanı Bucky’nin alması konusunda gönülsüz olan bir kitle şu an Mark 46 zırhı paketleyip Wakanda’ya yollatmaya hazır. Tony Stark’ı sevmemize sebep olan her şey var Shuri’de: Sevimli ukalalıklar, seyretmesi çok keyifli bir zeka, inanılmaz karizmatik bir özgüven… Aynı Robert Downey Jr gibi, Letitia Wright’ta da o adlandırılamaz ‘şeytan tüyü’ var üstelik. O yüzden muhitkârların bu bağlantıyı yapmış olmaları çok doğal.

 

Siz ne diyorsunuz peki? Oy kullanmak isteyenler varsa, şuraya alalım! Sonra da yorumları falan yapın isterseniz aşağıya, sizin favoriniz kimdi?

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.