Liam Hemsworth – Thor

05 Liam Hemsworth Thor

Yaa! Belki bilmeyenler vardır, hoş azdır ama, yine de hatırlatalım. Thor‘u oynayan insan-Asgardlı kırması azman Chris Hemsworth’ün aktör olan iki kardeşi var, Luke ve Liam. Bunlardan küçük olanı, Liam, abisi kadar olmasa da baya ünlü; zira Hunger Games serisinde başrolü oynuyor. O yüzden şu sıralar çok sinirlenmiyordur Thor rolünü abisine kaybettiği için; ama tahmin ediyoruz ki zaten yarışmacı olan iki erkek kardeş, bir Marvel rolü için seçmeye girdilerse, kan çıkmıştır yani. Düşünsenize Liam olduğunuzu! Ben haset ederdim açıkçası…

Olsaydı Nasıl Olurdu?: Chris Hemsworth Thor olarak gayet takdire şayan bir iş çıkartıyor, ama çok da öyle “olmasaydı ne olurdu” gibi değil. Bana soracak olursanız, Liam role daha naif bir katman katabilirdi. Üstelik ilk filmdeki “ergen” Thor’u da daha iyi oynardı bence.

 

Dominic Purcell – Hulk

PRISON BREAK: Wentworth Miller (L) and Dominic Purcell (R) in PRISON BREAK premiering Monday, August 21 (8:00-9:00 PM ET/PT) on FOX. ©2006 Fox Broadcasting Co. Cr: Jeremy Cowart/FOX   

Şimdi burada bir ince detay var. Hulk rolü için Prison Break ile nam yapan, şimdilerde de Arrow / Flash evrenindeki performansıyla Legends of Tomorrow‘a başrol olarak transfer olan Dominic Purcell düşünülmüştü; evet. Ama bu, The Incredible Hulk filmi içindi; Avengers için değil. Yani Prison Break daha görece tazeydi ve yarış Edward Norton ile Dominic Purcell arasındaydı. Neticede, iş teklif aşamasına dahi gelmedi, Marvel Norton ile çalışmayı tercih etti. Sonra da bundan dev pişman oldular, Ruffalo’ya yöneldiler…

Olsaydı Nasıl Olurdu?: Purcell’in olası performansını Ruffalo ile kıyaslamanın bir manası yok. Hoş Norton’unki ile yan yana koyarsak da çok oluru var gibi gözükmüyor gerçi. Purcell bir TV oyuncusu bana soracak olursanız. Seçilmemesi, hayır olmuş.

 

Saoirse Ronan – Scarlet Witch

07 Saoirse Ronan Scarlet witch

İrlandalı aktris Saoirse Ronan’ın kariyeri, resmen “beni ne kadar star yapmak isterseniz isteyin, ben olmak istemiyorum arkadaş!” cümlesiyle özetlenebilir. Ronan ısrarla ve istikrarla indie filmlerin kraliçesi olmaya devam ediyor. Bunun en büyük kanıtlarından biri de, kendisine teklif edilen Scarlet Witch rolünü elinin tersiyle itmesi. Kendisi ilk teklif miydi bilmiyoruz, ama neticede Elizabeth Olsen’dan önce olduğu ayan beyan ortada.

Olsaydı Nasıl Olurdu?: Bizce süper olurmuş. Gerçekten. Scarlet Witch’in içinde barındırdığı dengesizliğe meyilli, çatlak katmanı Ronan muhteşem bir şekilde verebilirdi. Ultron’a attığı bir “füze tiradı” var ya? Ronan onu darmaduman ederdi mesela. Ah ondan dinleyebilseydik!

 

Joseph Gordon-Levitt – Ant-Man

HOLLYWOOD - JANUARY 15:  Actor Joseph Gordon-Levitt  arrives at the 15th annual Critics' Choice Movie Awards held at the Hollywood Palladium on January 15, 2010 in Hollywood, California.  (Photo by Jason Merritt/Getty Images for VH1)

Şimdiden söyleyelim, biz bu filmin kadrosu belirlenirken faaliyet gösterdiğimiz için, bu mevzuyu net hatırlıyoruz. Joseph Gordon-Levitt’e hiçbir zaman Ant-Man teklifi gitmedi, ama iş teklif aşamasına gelmeden önce, Amerikalı aktör Marvel’ın kısa listesinde, Paul Rudd ile birlikte son aşamadaydı. Yani, eğer Rudd teklifi reddetseydi, sırada Gordon-Levitt vardı ve Marvel Ant-Man rolü için hemen onun kapısını çalacaktı. Rudd reddetmedi, öyle bir teklif Gordon-Levitt’e ulaşmadı.

Olsaydı Nasıl Olurdu?: Ya açıkçası, baya da iyi olurdu be! Paul Rudd Ant-Man olarak gerçetken şahaneydi; ve dürüst olmak gerekirse bu kadar şahane olmasını da pek beklemiyorduk. Ama Gordon-Levitt de role hoş bir eda katardı diye düşünüyoruz.

 

Jim Sturgess – Star-Lord

09 Jim Sturgess Star Lord

Bakın, şu 9 maddelik listenin, açık ara en yazığındayız. Jim Sturgess şahane bir aktör. Across the Universe’de de bunu ispatladı, Cloud Atlas’ta da. Bir gün Marvel’a illa ki katılması gereken oyunculardan biri benim gözümde. Hatta olası bir Adam Warlock rolü için resmen mükteşem olur! Yalnız… Star-Lord rolü için, Chris Pratt ile aynı değerlendirme listesinde olmak acı be ya! Hoş gerçi, o liste oluşturulurken Pratt “Parks & Rec’teki şişma komik çocuk” hükmündeydi, o da ayrı…

Olsaydı Nasıl Olurdu?: Yok. Chris Pratt yani. Yok.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.