Bir diğer tarafta, Mesut -bence- sürü psikolojisi gibi çok tatsız anlamlarla beraber gelen bir kelime öbeği haricinde, şöyle güzel ifade etmiş fikrini. mstglcn‘dan geliyor!

Filmin Yapısı Aynı, Fragman Farklı!

Dawn of Justice Trailer 17

Yiğitcan’ın yazısını okuyunca uzun uzadıya bi şeyler yazıp durum düşündüğü gibi olmadığını dilim döndüğünce anlatmaya çalışacaktım. Çünkü yazı baştan sona haksızlıklar ve yanlış çıkarımlarla dolu bana göre. Fakat yorumları okuyunca bundan vazgeçtim. Çünkü sürü psikolojisine kapılıp gömme trendine alet olan tonla yorum gördüm bunların yanında gayet güzel durumu açıklayan yazarları da gördüm.

Fragmanda karakterlere yönelik herhangi bir eleştiride bulunmamıza sebep bir şey yok bana kalırsa. Batman’in şakası son derece normal ve yerinde, benzeri durumlar ÇR de ve animasyonlarda sürekli karşımıza çıkıyor. Karakter son derece olması gerektiği gibi (film evreni baz alınırsa). Diğer karakterlerde kendilerince değişiklikler yaptılar seven olur sevmeyen olur ama şunu idrak edin artık: ÇR de gördüğünüz her şeyi bire bir film evrenine aktarmayacaklar çünkü bu gereksiz, çünkü film evreni farklı bir yapıya ve tasarıma sahip. Daha politik daha gerçekçi daha mitolojik yaklaşmaya çalışıyorlar. Bunu yapıp yapamadıkları tartışılır ama saça, başa, şakaya takmak saçma bence. Marvel’da kendince yorumluyor sinemaya aktarırken. Mühim olan evren içinde uyumlu olmaları. Onu da film çıkınca göreceğiz.

Filmin yapısının değiştiğini önceki filmlere nazaran epik, mitolojik yapı yerine Marvel filmleri gibi daha renkli bir formül uygulandığı görüşüne katılmıyorum. Böyle düşünülmesine trailerdaki müziklerin etken olduğunu düşünüyorum. Kaldır bu müziği koy arkaya epik bir müzik tekrar izle bakalım. Aquaman’in zıplayışı Hulk’a benziyor diyeni gördüm. Yahu bok atacak başka yer mi bulamadınız? Adam amuda kalkıp mı sıçrasın? Zıplamak lan bu her yerde aynı mk işte. Zıplıyorsun lan.

Kısa kesicem dedim yine uzun oldu, kusura bakmayın okuyan herkese benden turşu

1 2 3 4 5
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.