5. Deathlok

Agents of SHIELD S02E16 Deathlok 2

Burada aslında çok ciddi bir potansiyel vardı. Gerçekten. Çünkü dizinin ilk bölümünde karşımıza çıkan J. August Richards bir Whedon mezunuydu, sempatikti. Alttan alta işlemek için de çok müsait bir hikaye yazdılar ona. Ama buradaki başarısızlık, birkaç şeyin kombinasyonu oldu. Evveliyatla TV bütçesi, Richards’a pijamadan öte bir kostümü veremedi. Ondan sonra da yazarlar, bir baya güzel konuk bölüm haricinde karakterle ne yapacaklarını bilemediler. Sanırım Richards’ın da takvimi uymadı daha randımanlı bir konukluğa, öylece de kaldı karakter.

 

6. Victoria Hand

Victoria Hand

Agents of SHIELD’dan yolu geçmiş, çizgi roman okurlarının en rahat sokakta tanıyabileceği karakterlerin bir listesini çıkarsak, film dünyasından gelen Nick Fury, Maria Hill ve Sif’ten sonra, oraya ilk önce bir Mockingbird yazılır, ardından da acaba Victoria Hand mi, yoksa Quake mi diye bir münakaşaya girilir. Hand, özellikle Bendis’in ikinci New Avengers serisinde ön plana çıkan, çok da ilgi çekici bir karakterdi. Kendisine asla tam güvenemiyor oluşunuz dizide bir bölüm içinde, kısa bir sekansla geçti; ama sonrasında karakter harcandı gitti. SHIELD için çok kıymetli olabilirdi halbuki.

 

7. Quicksilver

13 Avengers 2 Fragman Quicksilver Captain America Ultron

E elbette. Quicksilver, Age of Ultron’un finalinde ölünce, iki şey çok belliydi. Birincisi, bu Whedon’un yapmayı çok sevdiği ters köşelerden biriydi. Bütün film boyunca sinema klişeleri kanunu ölecek kişinin Hawkeye olacağına işaret etmişti, ama Hawkeye’a giden kurşunu Quicksilver yemişti. İkincisi ise, Quicksilver’ın çok eksik kullanıldığıydı. Ha neticede ne oldu, biz zaten X-Men’de çok keyifli bir Quicksilver performansı görmüştük; hayatımızdan eksilen bir şey de olmadı yani. Hatta MCU’da da çok iyi bir Quicksilver görsek, hatlar karışabilirdi. Bu biraz, hayırlı bir hakkı verilememe yani!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.