War Machine

War_Machine_625

Filmde çok yer almasa da göründüğü zamanlarda yüzümde bir gülümseme yaratan bir karakter War Machine. Her ne kadar Don Cheadle’ın Terence Howard’dan sonra fiziksel olarak zayıf göründüğünü düşünsem de oyunculuğuyla bu açığı fazlasıyla kapatıyor. Iron Patriot yerine War Machine ile devam ediyor olmaları da kesinlikle doğru tercih. Hatta ikinci filmdeki daha koyu renkli zırhı kullansalar, ya da bu zırha biraz daha koyu renk ve biraz daha ağır silahlar ekleseler tadından yenmez.

Solo çizgi romanlarını okuyanlar bilir, terörizm karşıtlığı, yer yer fazla sert metotlar kullanması, ağır yaralanıp sibernetik eklentiler alması gibi karakter gelişimi açısından gidebilecekleri farklı yollar da var. Tek sıkıntı takımda Iron Man’in yedeği olarak oyuna giriyor olması. Belki zırhına yapılacak eklemelerle belli bir yere kadar Iron Man’in yerini doldurabilir ama Tony’nin kişiliğinin eksikliğini kapatması zor tabii. Ayrıca Tony gibi kendi zırhını üreten bir insan olmadığı için, dışa bağlı bir karakter olması da biraz can sıkıcı. Yine de taze kan olması ve çizgi romanlarda çok sevdiğim bir karakter olması sebebiyle takımda görmekten oldukça keyifliyim.

(e.n.: War Machine’in çizgi romanlarda Carol Danvers ile bir ilişkisi var, belki o da ileride gözükebilir, at fav’a bekle ey geek!)

 

Falcon

falcon-mcu-625

Winter Soldier’da severek izlediğimiz Falcon filmde sadece iki sahnede görülüyor. Dolayısıyla değerlendirmem biraz daha Winter Soldier üzerinden olacak. Baştan söyleyeyim, o filmde kostümüne, kanatlarına ve kişiliğine getirdikleri yaklaşımı çok beğendim ve hala da beğeniyorum.  Kaptan’la arasındaki dinamiğin de gerçekten çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama konu Avengers olunca sanki güç olarak meslektaşlarının gerisinde kaldığı izleniminden bir türlü kurtulamıyorum.

Olay uçmaksa zaten iki kişi var. Fiziksel olarak insanüstü bir durumu da yok. Eski askerse Black Widow her türlü ondan daha iyi. Dolayısıyla güç olarak büyük bir katkı sağlaması zor görünüyor. Yine de kişilik olarak takımın mizah yükünü çekme potansiyeliyle belki takım dinamiğine faydası olabilir. Yoksa görece daha sokak düzeyi bir Avengers takımında –çizgi romandaki New Avengers ya da Secret Avengers gibi- yer alması daha mantıklı. Yine de Antony Mackie’nin getirdiği yaklaşıma saygı duyuyorum ve her ne olursa olsun böylesi bir karakteri Avengers bünyesinde görmekten mutluyum.

1 2
Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

27 Yorum

 1. peki artık filmler bu kadroyla mı devam edecek. Yani thor ragnarok,civil war ve infinity war’dan sonra bu takım mı devralacak avenger olmayı. Vision ve scarlet witch dışındakiler yan karakter olarak iyiler ama bence diğer kahramanların yerini dolduramayacaklar. Ayrıca Ant-man bu takıma eklenecek mi? Doctor strange, spider-man, captain Marvel ve black panther eklendikçe eskieri geri plana mı atılacak? sorular sorular 🙂

  • Valla ben de aynı soruları sorup duruyorum filmi 3. kez izlediğimden beri 🙂 Sanki öyle olacakmış gibi geliyor ama bir yandan da bu adamlar öyle basit elemanlar değil ki silinsin hemen diyorum. Sözleşmeleri de var bu adamların sonuçta. Yani RDJ’yi flashback ya da basit 2-3 sahnede kullanamazsın ki. Ya da Thor Ragnarok’ta yok olmayacaksa muhakkak onu da dahil edeceklerdir. Hulk Bence Guardians 2’de karşımıza çıkacak fiji falan diyordu film de ama bir anda uzaya da çıkabilir ne olacağı belli değil. Diğer yandan yeni gelecek adamlar da ayrı mevzu. Spider-Man: New Avenger olarak çıkacaksa filmin adı phase 4 ona göre şekillenecek imajı veriyor. Bir başka yandan Carol gelecek, Strange gelecek, Panther gelecek, Ant-Man var bence çok bahsedilmiyor ama potansiyel olarak bir Guardians olacak gibi duruyor. Neyse bu uzar gider basit bir tahmin listesi çıkarayım yazarlarınki gibi sağlam tahminler değil ama maksat goygoy. Infinity War süper kahraman tahmin listesi :
   1)Spidey,
   2)Cap
   3)Scarlet Witch
   4)Vision
   5)Carol
   6)Wakanda boy
   7)Scott Lang
   8)Star- Lord ve Guardians ekibinden 1 kişi daha
   9)Thunderbolt- 2. filmde gelir-
   10)Quicksilver- diriltme ihtimalleri yüksek-
   11)Iron Man- tahminimce ilk filmde ölecek
   12)Hawkeye-
   13)Black Widow
   14)War Machine
   Aslında infinity war olmasa son film phase 4 teki reboot için Scarlet Witch’in kafayı yiyip çoğu kişiyi yok etmesi de ihtimal verilebilirdi ama bence Maximoff ikizleri falan yani yaşı daha genç olan karakterler phase 4’te de var olacaklar.

   Sorum şu ? bu kadroyu – ki artması çok yüksek ihtimal- 2 filmde eşit olmasa bile daha adil bir şekilde Russo kardeşler yönetebilecekler mi ?

   • in humanlar defenders falanda olucak diyorlar bence yönetmenler en iyisi hobbit yaptığı gibi 3 film arka arkaya her sene 1 tane 3 part yapsınlar filmi part 1 part 2 part 2 avengers’a doyalım sonuçta thanos kolay yenilecek bir kahraman değil + ultronda olduğu gibi her şey oldu bittiye gelmesin 3 part iyidir 🙂

 2. Scarlet witch ile ilgili kismin ikinci paragrafi spoiler izlemeyenler icin (ben izledim de izlemeyenler icin diyorum)

 3. Marvelin yaptığı en güzel işlerden biri çrdeki karakterleri filmlerinde de olabildiğince benzer görünüm ve kostümleri ile yansıtmak.Bunu yapmakla kalmıyor aynı zamanda gelişim süreçlerinide gözlemleyebiliyoruz.(Ironman zırh çeşidi,cap’in kostümü vb.)
  Marvelin yaptığı diğer bir güzel iş karakterleri oynayacak çok iyi oyuncular bulması.

  Vision-Çrdeki halinden bile daha güzel,filmdeki orjin hikayesi daha iyi ve oturaklı.

  Scarlet witch-Çrdeki hali çok uçuk,filmdeki ilk hali iyi ama en sonda gördüğümüz kıyafeti ile çok güzel,özel güçleri ise daha anlamlı,orjin hikayesini ise hoşgörü ile karşılamak zorunda kalıyoruz çünkü mutant hikayelerinin telif hakkı marvelde değil!

  Quicksilver-Filmde sahne kesilmeleri nedeniyle derin bir bağlantı kuramadık ama ben future pastaki halinden daha çok beğendim aslına sadık bir görünüm,güçlerini kullanışı ise daha iyi.Tabi bazı arkadaşlarımız 15-20 yıl öncesinde bile yapılabilen slow motion sahne nedeniyle hayran kalıp future pastteki halini beğenip , aksini söyleyebilirler ama ben age of ultrondaki halinde ısrarcıyım.Umarım geri döner,Coulsonada sevinmiştim,quicksilverada sevinirim hiçte kalkıp hep ölüyorlar sonrada geri geliyorlar demem!

  War machine-Ironmanin yerini dolduracağı herkesin malumuydu,civil wardan sonra eğer robert downey sözleşme imzalamazsa adı sadece war machine destek sağlayan biri olarak geçebilir veya yerine birini bulurlarsa durum değişir.

  Falcon-Eski bir asker olması ve cap ile arkadaşlığı nedeniyle ekip içinde yeni bir dinamik oluşturması açısından iyi,ne kadar çok uçabilen karakter o kadar geniş perspektif.

  • Diğerleriyle ilgili görüşlerimi zaten yazıya ekledim. Quicksilver konusunda kesin katılıyorum. Filmde çok arka plan karakteri olarak kalsa da getirdikleri yaklaşım DotFP’den bin kat daha iyi. Kostümde abartıya kaçmadan çr’dekine benzer ama gerçekçilikten uzak olmayan bir görünüm seçmeleri başarılı. Güçlerini kullanışı ve görsel olarak sunumu da aynı şekilde ayakları yere basan, aşırı fantaziye kaçmayan bir tonda olmasıyla artı puan aldı benden.

   • tutku bey sizce avengers inftinity wars sonrasında şimdiden bile yeni karakterlere atılım yaptılar black panther doctor strange spiderman falcon war machine vision scarlet witch new avengers görme ihtimalimiz varmı ? sonuçta marvel’da bir yerde bu işe para gözüyle bakıyor ?

 4. Henüz filme gitme fırsatım olmadı bu yüzden yeni takım üyelerinin yan yana durdukları halini göremedim. Scarlet Witch’in film sonundaki kostümü ve yeni Avengers takımının görüntülerini hiçbir yerde bulamadım. Nereden bakabilirim ? Biri bana bulabilirse çok mutlu olurum 🙂

 5. Guney Yurdakul Cevap ver

  Anlamadigim bişey var biri açıklarsa cok guzel olucak simdi infinity warda bizim ana ekipteki iron man Thor hulk gibi isimler olmicak mi ege oyle olursa bana cok sonuk bi avengers olurmus gibi geliyor yani yapilan film ne kadar kotu olursa olsun RDJ icin giderim havasi yeter adamın

  • Tabii çok sene sonraki bir film olduğu için onun dedikoduları, haberleri henüz düşmeye başlamadı. Benim şahsi yorumum Infinity War’da eski-yeni tüm kahramanları (Hatta belki ölmüş olanları da) göreceğimiz yönünde. O filmin sonrasında bazı eski oyunculara, belki bazı kahramanlara veda edeceğimizi, Phase 4’le beraber farklı bir Avengers takımı göreceğimizi düşünüyorum. Yani atıyorum Captain America ölüp yerine Bucky’yle devam edebilirler ama Iron Man’i öldürmezler başka oyuncu seçerler gibi durumlar olabilir. Bir diğer söylenti de Phase 4’te Secret Wars tarzı bir event yapıp, MCU’ya komple bir reboot gelebileceği yönünde. Bakalım daha çok erken.

  • Gürkan Göksu Cevap ver

   Güney, Thor ve Iron Man Infinity War filmlerinde olacak. Her iki oyuncununda sözleşmesi Infinity War filmlerini kapsıyor. Hatta Robert Downey Jr., Avengers Age of Ultron ve Infinity War için toplamda 100 milyonluk bir sözleşmeye imza atmıştı. Civil War içinde 40 milyon alacak. Infinity War iki part olacağı için 100 milyonda esneme bile olmuştur. Yani daha görmeye devam edeceğiz.

   • Guney Yurdakul Cevap ver

    Gürkan tesekkurler bilgilendirdigin icin RDJ bence hak ediyo o paralari tabi genede biraz fazlaymis 😀

  • Ölseler bile geri gelebilirler ki sadece emekli oldular şimdilik. Resmi bağlayıcı birşey de yok sonuçta 😀 Büyük bir olayda hepsi geri döneceklerdir. Kim var, kim yok Phase 3 başladıktan sonra netleşir herhalde..

 6. Yeni avengers. Eskiler gitti. Bir sonraki avengers filminde gidenler olmayacak mi ? bence eskilerin gerisinde olacaklar filmde yine. Iki parca olduğu için normalden fazla sahne alabilirler tabi

 7. Diğerleri de Thanos gibi bir tehdidin karşısında yerlerini tabii ki alacaklar. Zaten Civil War’dan sonra bu ekip de sağlam kalamaz. Tüm MCU etkilenecek Civil Wardan

 8. Şahin Görün Cevap ver

  Quicksilver’a Coulson’a verilen sıvıyı verip geri döndürcekler buraya yazıyorum 😀

 9. Berkan Berat Ciğer Cevap ver

  Ne yani;dünya evrenin en güçlü kötüsü tarafından işgal edilecek,Hulk,Tony vs. ben zaten ekipde değilim diye olanaları mı izleyecek ?

 10. Engin Karakullukçu Cevap ver

  Quicksilver’ın her ne kadar dönmesini ağzım köpürerek beklesem de artık Marvel’ın, hatta genel olarak Hollywood’un bu ”öldü….şakaaaaa” olayı kabak tadı vermeye başladı.

  He şashi görüşüm de şu şekilde; Quicksilver dönerse iki şekilde döner; 1- Şu Japon profesörün uğraştığı, Vision’ın da yaratılmasını sağlayan doku olayıyla falan birşeyler yapılabilir. 2- Tıpkı Flash’da olduğu gibi çabuk iyileşme olayı falan vardır (gerçi makarna süzgeçi gibi oldu da neyse).

  Birde son olarak; Hawkeye, Shield’ın gönderdiği o uçağımsı şeylere bindiğinde, iki seksen uzanmış Quicksilver’ın yanında bi taşağı gerip yattıydı, sanki adam ölmemiş gibi. Küçük çaplı bi kıllanma yarattı bende. Cenaze cart curt, ya da sonrasında en ufak bir Quicksilver muhabbeti olmaması da cabası…

  Bu arada Tutku; ”Aaron Taylor-Johnson’ın hala farklı filmler için sözleşmesi var” olayı kesin bilgi mi ve kaç filmlik bu sözleşme? Ona göre millete yayıp halay çekeceğim:)

  • Valla sözleşmeyi direk görmedim. Yalancı çıkmam istemem.

   Wikipedia’da görmüştüm, yazıya eklemeden onlar nereden biliyor diye baktım, şu haberi baz alarak girmişler;
   http://collider.com/avengers-age-of-ultron-interview-elizabeth-olsen-aaron-taylor-johnson/
   (İngilizcesi olmayanlar için röportajda bizi ilgilendiren kısım, Aaron’a uzun kontrat yapmakla ilgili sormuşlar, o da bu durumun sorun teşkil etmediğini, önemli olanın karaktere katabilecekleri olduğunu söylemiş.)

   Yani kesinlik yok ama büyük olasılık söz konusu. Bu arada daha önce de söyledim, kontratı var diye dönecek anlamına gelmiyor (bütün oyuncular için geçerli bu), flashbackler ya da bir saniye görünmesini bile sayabiliyorlar, eğer oyuncu aksine tamam demezse. Ama bence bir şekilde geri döndürecekler.

 11. Quick mermiden hizliyken o sekilde olmesi cok sacma, keske ultron oldurseydi, hem ultron biraz daha yucelirdi ayrica cokta ironik olurdu.
  Bide ultron ullseyses klaw’in kolunu kesti, kimsede tik yok.
  Black panter’de wakanda’daki yikimin hesabini sormaya gelecek gibi duruyor.

 12. TC Türker Yurtöver Cevap ver

  Avengers kadrosuna Dr. Strange,Spider-man,Black Panther,Captain Marvel ve Ant-Man gibi karakterlerin girecegini de dusunursek ekipten ayrilanlarin yerinin dolacagini dusunuyorum tabi bu benim sahsi fikrim. Ekip liderligini de Sorcerer Supreme’e verirler belki oynayacak aktorun de etkisiyle. Ayrica Inhumanlarinda gelisiyle Blackbolt da katilirsa illumunati kadrosu kurup Hulku da uzaya postaladilar mi phase 4 ya da 5 icin zemin hazirlanir mi acaba diye aklimdan(gonlumden) gecirmiyor degilim

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.