5. Black Panther

Original_Sin_Vol_1_2_Dell'Otto_Variant_Textless

İhtimal: %65. Avengers: Age of Ultron fragmanında bizim kaçırdığımız yerleri başkaları doldurdu. Kimilerine göre Andy Serkis’in oynadığı karakter, Ulysses Klaw karakteri. Bilmeyenler için özet geçelim, Klaw T’Challa isimli bir kabile varisinin babasını öldürüp, Black Panther olmaya karar vermesine sebep olan bir kötü adam Marvel evreninde. T’Challa, Wakanda’nın yöneticisi. Wakanda da vibranium hammaddesinin dünyada bulunabildiği tek yer. Vibranium da malumunuz, Captain America’nın kalkanına gücünü veren madde.

Age of Ultron fragmanında o kalkanı kırılmış bir vaziyette görüyorduk. Pek çok kişi bu kırık kalkanın, Klaw karakterinin de görünmesinden yola çıkarak Wakanda’ya bağlanacağını düşünüyor. Bizim de aklımıza yatıyor açıkçası. Buradaki sorun şu, evrenin içerisinde Black Panther’a bir referans olmadan, Marvel bir duyuru yapıp da olayı spoil eder mi? İhtimali düşük tutmamızın sebebi işte bu.

 

6. Captain Marvel

CaptainMarvelWallpaper

İhtimal: %65. Black Panther ile benzer bir durum var. Captain Marvel çizgi romanlarının üretimi, satışlar düşük olmasına rağmen durdurulmadı. Pek çok kişi, Marvel’ın bu seriyi iptal etmemesinin tek bir sebebi olabileceğini düşünüyor: O da Captain Marvel’ın filminin yolda olduğu ve duyurulduğunda satışları patlatacak olduğu gerçeği. Üstelik burada biraz birebir rekabet durumu da var. Zira DC Comics Wonder Woman filmini resmen açıkladı. Marvel buna hemen bir kadın süper kahraman filmiyle yanıt vermezse kamu gözünde puan kaybedeceğini biliyor olmalı.

Captain Marvel’ın Avengers: Age of Ultron’un sonunda bir gözükeceği dedikodularını sizlerle paylaşmıştık. İhtimali de bu yüzden düşük tutuyoruz. Yine Black Panther gibi, evren içi bir referans olmadan duyurusu olur mu? Göreceğiz.

 

7. Inhumans

the-inhumans-comic-book2

İhtimal: %45. En düşük ihtimalli olan bu. Ama bir saniye bekleyin “ne alaka” demeden önce, sebeplerimizi açıklayalım.

Öncelikle şöyle bir gerçek var: Marvel uzun zamandır Inhumans’ı çizgi roman evreni içerisinde X-Men’in yerini alması için hazırlıyor. Çok ciddi promosyonlar döndü bu uğurda, Inhumans hikayelerine çok ehemmiyet verildi. Bunun arkasındaki sebebin hakkı Fox’ta olan X-Men filmlerini ekarte etme çabası olduğu söyleniyor. Marvel her X-Men filmi çıktığında çizgi romanlarıyla dolaylı olarak filmin reklamını yapıyor olmaktan rahatsız, üstelik X-Men vari bir dinamiği de yok sinematik diyarda. Bu yüzden Inhumans’a göz kırptıklarını düşünüyor pek çok kişi, ben de katılıyorum.

Bir de Agents of SHIELD var. SHIELD, Guardians of the Galaxy gelmeden önce Kree’lere bir göz kırpmıştı. Aynı şeyi şimdi Inhumans için yaptığı söyleniyor. Uzun zamandır kökeni gizemini koruyan Skye’ın ve süper güçlere sahip olduğu çok belli olan babası The Doctor’ın Inhuman oldukları, Inhuman’ların evren içi galalarını böyle yapacakları bana çok mantıklı gelen bir şey. Cidden durum böyle mi olacak, göreceğiz. Kabul, biraz uçuk bir ihtimal, zaten o yüzden %45 verdim ama… Akşam hesaplaşacağız tekrardan. Eğer haklı çıkarsam, Geekyapar demişti dersiniz!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

7 Yorum

 1. Rober downey captain america 3 de oynaması kötü olur bence zaten avengers 3 den önce olucağı için avengers 3 de nasıl takım olucaklar bunlar işin orası var iron man ‘e adam gibi bir film ceksinler bence

 2. Ilkercan Karakuyulu Cevap ver

  An itibariyle
  Captain America: Civil War
  Captain Marvel
  Avengers Infinity War Part 1-2
  Thor: Ragnarok

  Guardians of the Galaxy(Tarih düzeltmesi)

  veeee
  Doctor Strange
  açıklandı.

  Geekyaptı abi.
  (https://twitter.com/Marvel)

  • Şefik Berk Ertürk Cevap ver

   Black panther ilk kez civil warda beyaz perdeye taşınacakmış. Gel 2016 gel

 3. Şefik Berk Ertürk Cevap ver

  dc marvel derken önümüzdeki 6 sene maaşı sinemaya yatıracağız belli oldu. Bir tarih listesi yapmak lazım ne ne zaman çıkacak.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.