En İyi Başrol Kadın Oyuncu: Emma Stone

emma-stone-nereli

  • Oscar Heykelini Kaptığı Film: La La Land
  • Yer Aldığı En Kötü Sayılabilecek Film: Çok bilindik bir film değil bence ama yine de aşırı saçma (Çerezlik? Klişe? Boş?) bulduğum bir yapımı var Stone’un dahil olduğu: 2008 yapımı The House Bunny. Anna Faris’in “aptal sarışın” çerçevesinde bir karaktere hayat verdiği filmde Stone, “nerd” bir tiplemeyi canlandırıyor. Filmin neden aslında o kadar müthiş olmadığını uzatarak anlatmaya gerek yok: Boş zaman geçirmelik, klişeler dolu, özgünlüğün çok olmadığı bir yapım. Asosyal, yakışıklı erkekler tarafından göz ardı edilen, içlerine feci kapanık bir grup kızın evine gidip de onları baştan yaratmaya çalışan bir concon güzelin hikayesi kısaca. Çok ilginizi çektiyse izleyebilirsiniz tabii. Sorun Emma Stone’un oyunculuğunda değil, filmde…
  • En Çok Hatırlandığı Sayılabilecek Film: En çok kararsız kaldığım maddelerden biri de buydu sanırım. Zombieland ve Easy A arasında çok gittim geldim. Stone’u şahsi olarak bana en çok hatırlanabilir kılan filmlerden ikisi bunlardı. Ama Zombieland’i yakın zamanlarda uzunca konuştuğumdan dolayı, bu sefer de 2010 seneli Easy A‘e yer vermek istiyorum. Zira Olive karakteriyle bence internet aleminin olduğu kadar sadık sinema seyircilerinin de aklında kaldı Stone. Kabul, bu da çok harika ya da muhteşem teknik bir film değil belki, ama sevilen ve hatırlanan bir film bence. İzledikten sonra Pocketful of Sunshine şarkısının dilime takılmasına tek sebep Stone’dur mesela. Ya da Olive’in video günlüklerinde bahsettiği 80’ler yaşamından minik esintilere biraz daha aşina olmama sebep de diyebilirim. Siz seçin.

En İyi Başrol Erkek Oyuncu: Casey Affleck

caseyaffleck2-credchadgriffith

  • Oscar Heykelini Kaptığı Film: Manchester by the Sea
  • Yer Aldığı En Kötü Sayılabilecek Film: Bende tam anlamıyla çocukluk travması yaşatan American Pie serisini yazacağım buraya. Hala hatırladığım bazı kötü sahneleri bende feci yaradır. 🙁 Komik ve eğlenceli bir yapım olabilir ama ben yanlış zaman ve yanlış yerde izlemişim sanırsam. Zaten aksi halde Affleck’in yer aldığı kötü diyebileceğim çok film de yok aklımda. American Pie’da anlaşalım mı?
  • En Çok Hatırlandığı Sayılabilecek Film: Sizinki ne bilemiyorum ama benimki Ocean’s 11 ve devam filmleri. Öyle böyle hatırladığım sahneleriyle, çok eskiden beri yeniden izlemediğim (ne yazık ki) Ocean’s serisiyle hatırlarım ben Affleck’i. (Hayır burada pun amacı gütmedim öhö) Zaman ilerledikçe gördüğüm yapımlarda “Aaa bu adam Ocean’s filmlerinde vardı ya.” dediğim biri kendisi. Tabii sonradan isim akla kazınınca filmin ismiyle değil, kendi ismiyle anar oldum. Ama en yakın zamanda tek tük hatırladığım Ocean’s serisine de bir yeniden izleme maratonu falan yapayım bari, böylelikle Affleck abimizin gençlik yıllarına şimdiden bir bakıp “Ne kadar gençmiş ehe öhö” esprisi yaparım. Ee, sizin Casey Affleck’i çtonk diye hatırlamanıza sebep olan film hangisi geek canlar?
1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.