3) Love, Rosie (2014)

Yine bir kitap uyarlaması bir yapımla karşı karşıyayız. Cecelia Ahern isimli yazarın “Where Rainbows End” ismiyle çıkan ama Türkçe’ye “Kadere Bak” olarak çevrilen kitabından uyarlanan hikaye, romantik komedi türünde. Genç yaşında kazara hamile kalan Rosie’nin, çok küçük yaştan bu yana sahip olduğu en yakın arkadaşı Alex Stewart ile olan inişli çıkışlı hayatını izliyoruz tüm film boyunca. Birbirleri ile olan ilişkilerinin ne kadar yakın olduğunu görmenin mümkün olduğu yapımda, yer yer komiklikler yaşansa da, karakterler için üzücü olayların da gerçekleştiği süre boyunca oyunculuklar konusunda tatmin olabiliyor izleyiciler. Sam Claflin’in Alex Stewart’ı canlandırdığı yapımda, romantik komedi severlerin keyif alamayacağı bir şey yok.

Bir buçuk saatten biraz uzun olan film; romantik komedi türünde. IMDB’de 7,2 olarak puanlanan yapım Metascore’dan 44 almış.

 

4)The Riot Club / Taşkınlar Kulübü (2014)

“Urfa’da Oxford vardı da biz mi gitmedik?!” sorusunu akıllara getirecek ve öğrencilik hayatlarının belki de en pis yıllarını yaşayan bir grup gencin hikayesi aslında filmimiz. Alistair ve Miles adında iki yeni Oxford öğrencisinin, okulda kendilerine yer bulabilmek adına katılmaya çabaladıkları bu “Riot Club” içerisinde nasıl yozlaştıklarını görüyoruz. Oldukça normal ve daha düzgün bir hayatı olan Miles’ın bu kulübe katılmasıyla gittikçe nasıl çürümeye başlayan bir kişiliğe sahip olduğuna şahit olurken, Alistair’in sırf bu bir avuç zengin bebesi genç arasında katılabilmek adına yapmayacağı şey olmadığı çok bariz izlenebiliyor. Sam Claflin’in gerçekten de tiksinebileceğiniz türden kibirli bir genci nasıl başarıyla oynadığını görmeniz de film boyunca pek ala mümkün. Alistair’e hayat veren Sam Claflin’in başarısı dışında Max Irons, Douglas Booth gibi genç aktörleri de barından film, İngiliz gençliği konusunda biraz daha yakın bir bakış açısı sağlıyor izleyicilere.

Kişisel bir yorum olarak da eklemek isterim ki, Claflin’in en başarılı olduğunu düşündüğüm filmi şu ana kadar bu sanırım. Me Before You henüz izlemediğimden onu değerlendirme dışı tutuyorum ama The Riot Club’daki performansını oldukça iyi buluyorum.

İki saate yakın sürede olan film; dram türünde. IMDB’den 6 puana sahipken, Metascore’dan 54 almış.

1 2
Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.