Taa Japonya’dan, Interview Filminin Finaline Müdahale Var

o-THE-INTERVIEW-TRAILER-facebook

Mail’leşmelerin hiçbirinde Sony merkezden bir şey yok, tek bir istisna haricinde. Amy Pascal yeni çıkan The Interview’un başrolü ve yazar Seth Rogen ile filmin finali ile ilgili bir konuşma yapıyor. Öyle gözüküyor ki Kaz Hirai finalden bizzat rahatsız olmuş. Spoiler olmasın diye söylemeyelim, fakat rahatsız olunan kısım Kim Jong-Un ile ilgili. En sonunda bir taviz noktası bulmuşa benziyorlar.

 

Sony Lego Movie’cilerle Spider-Man Animasyon Filmi Yapmak İstiyor

ultimate-spider-man-image

21 & 22 Jump Street, Cloudy with a Chance of Meatballs ve The Lego Movie ile çok başarılı bir çizgi edinen Phil Lord & Chris Miller ikilisi için ilginç planları varmış Sony’nin. Öğrendiğimize göre yönetmen koltuğunda bu ikilinin oturacağı bir Spider-Man filmi çekmek istemişler bir dönem. Film animasyon olacakmış ve işin daha komedi tarafına yaslanacakmış. Ne yalan söyleyelim, böyle bir şey yaparlarsa muhtemelen Sony bünyesinde çıkan en iyi Spidey filmi olur…

 

Irkçı Basketbol Başkanını Filme Çevirme Planları Var

the-woman-at-the-center-of-the-donald-sterling-controversy-says-hes-not-a-racist

Los Angeles Clippers’ın eski başkanı Donald Sterling ile ilgili de çok acayip bir plan var. Bildiğiniz gibi Donald Sterling’in metresine “o zencilerle halk içinde kaynaşmanı istemiyorum” gibi bir ayar çektiği telefon konuşması kamuoyuna sızdırılmış, Sterling bu yüzden takım üzerindeki haklarından vazgeçmek zorunda kalmıştı. Sony -henüz ne senaryosu, ne yönetmeni ne de ismi geçen kişilerin haberi olmayan bir- fikir üretmiş. Bu fikre göre Danny DeVito’nun klasik filmi Ruthless People, Sterling’e uyarlanarak yeniden çekilecek. Başrolde Will Ferrell, Ferrell’ın karısı olarak Melissa McCarthy, metresi olarak da Kristen Wiig düşünülmüş.

 

Sony Bir Super Mario Filmi Yapmak İçin Nintendo’yla Görüşmelere Başlamış

mario3d_110813_1600

İşte en bombası da bu. Sony adına yapımcı Avi Arad, Japonya’ya gidip bir Super Mario Bros. filmi için Nintendo CEO’su Satoru Iwata ile görüşmüş. Henüz bir anlaşma yok, fakat e-mail’lerden anladığımız kadarıyla iki taraf da pozitifmiş mesele konusunda. İki firma oyun dünyasında 20 senelik rakip oldukları için kulağa pek bir garip geliyor, ama aslında ortada hiç acayip bir durum yok. Sony ve Nintendo, aynı ülkenin firmaları. Yıllar içerisinde de devamlı birbirleriyle çok olumlu ilişkiler içerisinde oldular. Üstelik çoğu yerde birbirlerine direkt rakip de değiller, Nintendo sadece ve sadece oyun yapıyor; o alanda da Sony’nin hedef kitlesinin daha aşağısında bir yaş kategorisine hitap ediyor.

Dürüst olmak gerekirse bir Mario animasyon filmi de pek ilginç olabilir. Siz ne diyorsunuz?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

5 Yorum

  1. Başka bir sitede gördüğüm sızıntı da Sony’nin 21 Jump Street’le Men in Black serisini birleştiren bir film çekmeyi planladığı. Bu kafalarla hala batmamış olmaları mucize. Adam Sandler nedir hakikaten yaw?

      • Olay şu şekilde, sızıntılar içinde Marvel’in Spiderman için Sony ile görüştüğüne dair mailler ve belgeler de var. Bu konu üzerine araştırma yapan bir sitenin bir kaynaktan bildirdiği habere göre bu görüşmeler iki stüdyonun ortak filmler yapması üzerineymiş. Anlaşmaya göre filmlerin yapım masraflarının yüzde altmışını Marvel, yüzde kırkını Sony ödeyecek, böylelikle Marvel filmler ve karakter üzerinde tam kontrol (senaryo, casting vs. sanırım) sahibi olacakmış. Ama Sony bunu reddetmiş. Aynı kaynaktan aldıkları bilgilere göre Sony’nin üst kurulu (Japonya’da olan) mevcut durumdan memnun değilmiş, dolayısıyla bu anlaşma için tekrar masaya oturulması konusunda baskı yapıyomuş. Bunun dışında eğer anlaşma sağlanırsa, Marvel Sony’nin yaptığı herşeyi (hikayeler, yönetmenler, oyuncular vs.) sıfırlayıp, kendi sorunlarıyla uğraşan süper güçlü bir genç portresi çizen bir spidey filmi çekmeyi düşünüyolarmış. Yine kendisini MCU’ya civil war aracılığıyla tanıtabilecekleri, fakat bunun ana bir rol değil, bir cameo olabileceği hatta casting’e bile gerek kalmadan bir dublöre Spidey kostümü giydirebilecekleri de söylenmiş. Ama hepsi spekülasyondan ibaret, resmi bir açıklama, belge yok. (Haber Latino Review’ın haberi bu arada, merak edenler için; http://www.latino-review.com/news/marvel-wants-a-fresh-start-with-spider-man-without-andrew-garfield )

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.