3. Rebellion Böyle Kuruldu!

Star Wars REbels 5

Rogue One bu konuda bir hak iddia edebilecek konumda değil, zira olmuş bitmiş bir Rebellion’dan devralıyor hikayeyi. Rebels’ın ise işi gücü bu. Dave Filoni ve Simon Kinberg’in dizisi, temelden, dipten, bir isyan nasıl örgütlendi onu anlatıyor. Bu arada çocuk dizisi dedik, teması light dedik ama gerçekten otoriteye karşı büyüyen örgütlü direnişlerin gidişatı konusunda yazmadan az buçuk siyasi tarih okumuş Filoni Kinberg ikilisi, onu da söyleyelim!

 

4. İleriki Star Wars Filmlerine Bol Malzeme Verecek!

Star Wars REbels 1

İzleyenleriniz muhtemelen Rogue One‘da gözüken gizemli karakter Saw Gerrera’nın esasen Clone Wars çıkışlı olduğunu biliyor. Ancak muhtemelen, en dikkatli olanlarınız bile Rogue One’da Rebels’ın iki ana karakteri ve gemisinin ufaktan el salladıklarını fark etmedi. Yavin’deki Rebel üssünde, birinin telsizden Hera‘ya seslendiğini duyuyor, Chopper‘ı da arkada görüyoruz. Dizimizin gemisi Ghost da Skarif’teki savaşta yerini alıyor. Ve tüm bunlar, bizim için, yeşil ışık demek. Rebels o kadar bereketli bir dönemi konu alıyor ki, yarın öbür gün çekilebilecek Obi-Wan filmleri, Han Solo filmleri, Boba Fett filmleri komple Rebels’a dokunabilir, ve anlaşılan o ki, dokunmaları da anormal olmayacak. E malzeme bol zaten!

Ama yine de, kavrayacağınız en net şey, şüphesiz…

 

5. Star Wars Böyle Bir Şey!

Star Wars REbels 3

Rebels bir gerçek, ve Rebels gerçek bir Star Wars dizisi. Tüm maddeleri üst üste ekleyin, zaten bu sonuca varıyorsunuz. Karakterlerinin her biri, Star Wars evreninin temalarından başka birinin ışığında yanıyor. Anlattığı hikayeler, genişletilmiş evreni yıllarca sevmemizin tüm sebeplerini içeriyor. Ve konusu, zaten bir Star Wars hayranının üzerinde en çok düşündüğü konulardan biri. Üstelik yeni de! Taptaze, orijinal dertleri de var. Bambaşka kapılar, bambaşka heyecanlar da açıyor zihninize. Kokusuyla, dokusuyla Star Wars’ı sevmenize sebep olan her şeyi buluyorsunuz Rebels’da. Bu yüzden bir süre sonra, “Star Wars’ınız” gelince, filmleri değil, baya dizinin bir bölümünü açmaya başlıyorsunuz. Cidden, oluyor bu. Güvenin bize!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.