Garrincha

Garrincha

Brezilya’nın efsane oyuncularından biri. Genelde Brezilya futbol tarihi, bireysel oyuncularından çok efsane takımlarıyla anılır. Ama Garrincha, bunun istisnalarındandır Ronaldo, Zico ve Pele gibi isimlerle birlikte. 7 numaranın ilk mühür isimlerinden.

 

George Best

George Best

Fark ettiniz mi bilmiyorum, ama efendi, aile babası, işinde gücünde adamlar değil genelde 7 numara ile özdeşleşen oyuncular. Birkaç tahtanın eksik olması gerekiyor bu numara sırtında top oynamak için. George Best de bunun en iyi örneklerinden.

 

Kenny Dalglish

Kenny Dalglish

O kadar United efsanesi koyduk, e bir zahmet bir de öteki büyük İngiliz takımına, Liverpool’a dönelim. Beatles’ın şehrinden bir adam çıkartıp koyacaksak, o da Kenny Dalglish olsun. Liverpool tarihine daha net mühür vurmuş kaç isim var ki zaten?

 

Raul

Raul

Aynı Casillas gibi, o da ağalığını ilan ettiği Madrid’de bırakmak isterdi futbolu. Aynı Casillas gibi ona da kısmet olmadı. Klas bir adamdı Raul. Numarasıyla da o kadar özdeşleşmişti ki, kontratına madde koydurmuştu “benden başkasına verilemez” diye. Cristiano Ronaldo ilk senesinde niye 9 numarayı giydi sanıyorsunuz?

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.