5, Keçi K. – Bırakın Beni Uçayım (3,000+)

Keçi K. muhteşem isimli bir grup. Aynı zamanda bu işi ciddiye aldıkları da her adımda hissediliyor. Bunu şarkıyı ilk dinlediğimde ben hissettim. Üç bin kadarınız da orada hissettiniz. Ben inanıyorum ki Keçi K’nın yolunun kesiştiği her binler de aynı şeyi hissedecek. Betleri açalım, 2020’de Keçi K’yı hangi dizinin arka planında çalarken dinleyeceğiz?

 

4, Weeknight Mystery – Guess You Hid Something (3,300+)

Weeknight Mystery’den Guess You Hid Something taş gibi bir alternative rock parçası. Öyle böyle bir taşlığı yok, resmen Yaradan’dan siparişle güzel bir alternative rock parçası istesek, ki istemişizdir bir noktada, ki sanıyorum zaten Weeknight Mystery’ye de gelen ilham o siparişin bir yansımasıdır, dolayısıyla aslında evet, bu olaylar aynen bu şekilde gelişmiş olabilir.

Şarkı çok güzel değil mi ya?

 

3, Henüz Yok – Birden (4,100+)

Gökhan Çetinkaya gibi, Godin gibi, Weeknight Mystery gibi bize ilk şarkı yollayan ekiplerden biriydi Henüz Yok. Birkaç parça yollamışlardı. Ben itiraf edeyim, herkesten birer parça alır, tam tur biter, sonra ikinci şarkılara döneriz diye düşünüyordum. Fakat bu muazzam indie rock grubunu öyle bir tuttunuz, öyle bir sevdiniz ki; Birden‘i çıldırarak içeriye aldık bir anda; talebi karşılamak için. E o da üçüncü sıraya geldi işte…

 

2, Neocastro – Kaygılar (4,700+)

Zaten halihazırda cümleten tanıdığımız bir hip hop fenomeni Neocastro. Bu elbette kendisinin gkyMUSIC tarihinin en çok dinlenen ikinci şarkısını üretmesine vesile olmuştur. Gelin görün ki biz bu şarkıyı yanlış bir isimle, “Hasan Yıldırım – Sevgilim Beni Dün Terk Etti” gibi arabesk birr başlıkla da basmış olsaydık eminim bugün bu metni yine bu şekilde yazıyorduk. Kaygılar o kadar eşsiz, o kadar nokta bir parça.

Ama elbette, birinci değil.

 

1, Henüz Yok – Her Şeyimle Sana (9,000+)

Henüz Yok – Her Şeyimle Sana, gkyMUSIC‘in şu anki kraliçesi. Üstelik öyle böyle de değil. Kanalın abonesinden çok dinleyeni olmuş bu şarkının. Tam dokuz bin kez dönmüş, tam dokuz bin kez insanlar “Yav şunu bir dinleyeyim ha” demiş. Dokuz bin kere kalplere mekan kurmuş yani. Bu bana inanılmaz geliyor. Umarım Henüz Yok’a da inanılmaz geliyordur.

Şimdi asıl soru şu: Herkes her şarkının dinlenme sayılarından memnun mu?

İtirazım var!” diyorsanız aşağıya hazır link yaptık. Basınca otomatikman Facebook’a paylaşmaya başlayacak. Sevdiğiniz ve daha çok dinlenmeyi, listede daha yukarıda olmayı hak ettiğini düşünüğünüz şarkıyı aşağıdaki isimlerine basıp paylaşın. Haftaya oturup bakalım, listeler nasıl değişmiş. Ne dersiniz?

Mart Sona Eriyor. Boş. Masalda. Animal Farm. Nobody. Bırakın Beni Uçayım. Guess You Hid Something. Birden. Kaygılar. Her Şeyimle Sana.

Paylaşın!

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.