5. Troll Oktay (Eto Bitmiş)

Bakın, bu bir kültürel deyiş oldu. Lügatımıza girdi. “Şerefsizim benim aklıma gelmişti” gibi, “Doktor bu ne” gibi, “Eşşoğlueşşek” gibi bir komedi mührü oldu bizim için. Bunun açık ara en büyük ispatı, Eto’o yıllar sonra hakikaten Türkiye’ye geldiğinde, spor gazetelerinin sözleşmiş gibi bu deyimle haberi duyurmaları, sonrasında da sık sık manşetlerde kullanmalarıydı herhalde. Çünkü biliyorsunuz. Eto bitmiş.

Eto bitmiş.

Hatta ve hatta…

Eto bitmiş.

Bitmiş.

 

4. Uzun Adam (educatedear remix)

Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Daha da üzerine bir şey demiyoruz.

 

3. Tekel Wars (Fragman)

Eğer yazının bu noktasına gelene kadar geldiyseniz, muhtemelen pek çoğunuzda aynı aydınlanma yaşanmıştır diye tahmin ediyorum: “Oha bütün bu videolar aynı adamın mı?“. Educatedear’ın böyle bir talihsizliği var. Boğaç’ın yaptığı videolar kültürel yapıtaşı oldular, reklamlara konu oldular, tweet’lerde tekrarlandılar ama çoğu noktada bu paylaşım esas kaynağı onore etmeden yapıldı. Halbuki Tekel Wars, Eto bitmiş gibi efsanelerin hepsi aynı kaynaktandı yani. Ki, mihenk olmuş espriler demişken…

 

2. Troll Hıncal (Saldır Galatasaray)

Bir espri makul imkanlar dahilinde ne kadar yayılabilirse, Troll Hıncal o kadar sert yayıldı. Hayatında ne Boğaç adını, ne de Educatedear mahlasını duymamış insanların bana bu espriyi geri yaptıklarına şahit oldum; defalarca. Kaç arkadaş muhabbetinde yaşanan sessizlikler “laylaylaylay saldır galaatasaray” nidalarıyla kesildi sayamam. Siz de bu insanlardan biriyseniz, bilin. Bu video, bu akıl, bu mizah Educatedear’a ait. Öyleyse hep beraber: laylaylaylaylaylay saldır galAAAtasaray. laylaylaylaylaylay. saldır galAAAtasaray.

 

1. Nereye Sıçacaklar (Remix)

Ya biz buna diyecek bir şey bile bulamıyoruz ki…

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.