8. Grand Theft Auto Advance

8

GTA III’ün, Game Boy Advance için çıkartılmış hâliydi. Game Boy Advance sahipleri için bulunmaz nimetti, çünkü bu kadar yetişkin ve bu kadar büyük oyunlar yapmıyorlardı Nintendo’nun minnak konsolu için.

 

9. Grand Theft Auto: Liberty City Stories

9

Pek çok kişi için PSP alma sebebiydi. Tek analogla bir şekilde çözmüştü işini Rockstar. Sonradan PS2’ye de çıktı, ama büyük ekranda o kadar da etkileyici olmadığı anlaşıldı.

 

10. Grand Theft Auto: Vice City Stories

10

Rockstar böyle adım adım gidince, bir sonraki oyunları San Andreas Stories olacak sandık. Olmadı. Olsun, Vice City Stories GTA’nın “3D dönemi” denilen yıllarına güzel bir finaldi.

 

11. Grand Theft Auto IV

11

Niko Bellic, GTA tarihinin en iyi ana karakteri. Hiç şüphe yok. Onun o içten hâllerini oynamak inanılmaz eğlenceliydi. Realizm adına biraz eğlenceyi kıstığını düşünürüm hep ama, bu GTA IV’ün keyfini kısan bir şey değil elbette.

 

12. Grand Theft Auto: The Lost and the Damned

12

Rockstar “HD dönemi” denilen zaman aralığında, Vice City ve San Andreas gibi yeni oyun yapmaktansa aynı bölgede geçen iki ek paket yapmayı tercih etmişti. Fena bir karar da değildi, Lost and The Damned bu kararın meyvesiydi.

 

13. Grand Theft Auto: Chinatown Wars

13

Müthiş bir oyundu. PSP’ye ve mobil cihazlara da çıktı ama, biz özellikle DS versiyonunu çok gönülden öneririz. Keşke Rockstar bir mobil oyun daha patlatsa şu sıralar.

 

14. Grand Theft Auto: Ballad of Gay Tony

14

İyiydi, eğlenceliydi. Ama Gay Tony gelene kadar Liberty City’yi ardımızda bırakmıştık zaten. Çok sonraları oynayanlar, Episodes from Liberty City paketiyle oynadılar.

 

15. Grand Theft Auto V

15

Bugüne bugün hâlâ gelmiş geçmiş en iyi tasarlanan şehir, GTA V’in Los Santos’u. İnanmayan hiç vazgeçmeden şehrin plajlarında yarış yapan GTA Online oyuncularına sorsun.

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.