Crossroad Keep

7 Neverwinter Nights 2

Bir başka Diaz hadisesi de Neverwinter Nights 2’de vardı. Black Garius’u indirdikten sonra Lord Nasher tarafından ana karaktere verilen Crossroad Keep içimizdeki derebeyine serzenişte bulunan muhteşem bir hediyeydi. Keep’i geliştirebiliyorduk, içinde arkadaşlarımızı barındırıyorduk, savaşa hazırlıyorduk ve genel olarak içinde yaşıyorduk. Belki de Neverwinter Nights 2’nin aşırı sıkıcı hikayesinin en güzel yanlarından biriydi. Hala kalenin duvarlarında Elanee ile yaşadığım o romantik an aklımdadır.

Neclord Castle

8 Suikoden

Suikoden serisinin olayı genel olarak “karargaha panpalarını doldur” olduğundan genel olarak her oyununda bu hissiyatı çok yoğun yaşarsınız. Yine de aralarında Neclord Castle’ın yerini doldurabilen bir tane daha yoktur.

Grove Street

9 San Andreas

Buna çok bir şey demek istemiyorum. “Grove Street, home. At least it was before i fucked everything up”. Önce mülteci gibi hissettiğimiz Grove Street sokakları bir kaç gün sonra evimiz oluyordu. Yeşiller içinde homilerimiz, arka sokaktaki Cluckin’ Bell, silahçı Emmet ve dahası burayı ev yapmaya yetip artıyordu.

Vigil’s Keep

10 Dragon Age

Dragon Age’in ek paketi Awakening ile gelen ve Grey Warden’ları yeniden bir araya getirdiğimiz Vigil’s Keep, BioWare’in Crossroad Keep’i tam anlamıyla doğru düzgün yapmış haliydi. Açıkçası Vigil’s Keep, Awakening ek paketini bu kadar başarılı yapan yegane şeydi.

Majula

11 Dark Souls

Dark Souls’un Firelink Shrine’ı iyi güzel ama Dark Souls 2’deki Majula’nın yuva havası yok. Özellikle karakterlerin zamanla gelip yerleşmesi ve oldukça karanlık, basık Dark Souls 2 dünyasında kayıp ruhlar olarak birlikte tutunmaya çalışmanız Majula’yı epey anlamlı kılıyor. Adeta travma sonrası destek görenlerin bir arada durması gibi.

Motherbase

12 Phantom Pain

Motherbase diyoruz ama hem Peace Walker hem de Phantom Pain’deki Motherbase’i kastediyoruz. Aralarında bir ayrım yapmak gerekmiyor ama Phantom Pain’deki Motherbase görsel olarak bizleri daha çok etkiliyor tabii. Özellikle her adamımı ellerimle yerleştirmişim, ellerimle yapmışım, taşını tuğlasını kendim kanıma karıştırıp basmışım. Unutur muyum Motherbase’i?

1 2
Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.