5. Arkadaşlar, Kankalar, Tanıdıklar!

08 GTA 5

Kim onlar? Kusura bakmasınlar, Rockstar Social Club’da yoklarsa, bizim için de yok hükmündeler. Ha, bakın, aklı selim bir insan gibi PC’ye taş gibi grafiklerle GTA V aldılarsa gelsinler, buyursunlar, GTA Online’da tenis maçı atalım, yarış yapalım, çete kurup dükkan soyalım, Los Santos’un dev plazalarından Blaine County’nin çorak bozkırlarına akalım. GTA V almadılarsa bir süre arayı açık tutalım, canlar sıkılmasın!

 

6. The Order, Pillars of Eternity ve Diğer Oyunlar!

06 GTA 5

2015 oyun tarihimiz GTA V öncesi ve sonrası olarak ikiye ayrılıyor. Öncesi ne güzel Order’lar, Driveclub’lar, Pillars of Eternity’ler, Resident Evil’lar, OlliOlli’ler oynuyorduk. Şimdi? O eski hâlimizden eser dahi yok. Diğer oyunlar diye bir kavram kalmadı artık. GTA V’te görev yapmaktan darlanınca insan canını tenise, tenisten darlanınca soyguna, soygundan darlanınca yogaya, yogadan darlanınca yarışa, yarıştan darlanınca striptize atıyor. Ne gerek var allasen başka oyuna?

 

7. Kalkmak, Yürümek, Türlü Aktivite!

03 GTA 5

GTA V konsoldayken en azından arada bir yatar pozisyona geçiyorduk. Hiçbir şey değilse vücut orada minimal bir kalori yakıyordu. Şimdi? Şimdi klavyemizin, faremizin başındayız. Kalkmadık. Kalkamadık. Resmen vücudun harcadığı efor bir anda 14 Nisan’dan sonra yüzde seksen azaldı. Nefes alıp vermesek, bir de refleks anıyla arada hızlıca tuşlara basmasak, sıfır hareket konumunda olacağız. Sonumuz South Park’taki o meşhur şişman, hadi hayırlısı!

 

8. Çayır, Çimen, Güneş, Deniz!

07 GTA 5

İlk birkaç gün mutluyduk. Havalar soğuk, gökyüzü pusluydu. GTA’nın Los Santos’u ise PC grafiklerinde mis gibi parladığı için, vicdan yapmıyorduk. Sonra ne oldu? Havalar ısındı, millet çayıra çimene koştu; yeşilde yuvarlandı, mavide durulandı, havluyla kurulandı. Biz hâlâ GTA V semalarındayız. Bir pencerenin dışarısına bakıyoruz, bir geri içeriye, sonra “meh” diyor, Los Santos plajlarında top peşinde koşuyoruz. Daha ne isteriz ey okur?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.