Castlevania: Lords of Shadow 2

Castlevania - Lords of Shadow 2 13

Castlevania’nın kendine has gotik bir havası var, ama Lords of Shadow alt serisinin bunu birkaç adım ileriye taşımış hâlini sanırız daha çok seviyoruz. Bu resmi dikey bir konsept çiziminden kestik ve dürüst olmak gerekirse eğer dikey monitörlerimiz olsaydı, o görselin tam hâli dışında hiçbir şeyi masaüstümüze kondurmazdık.

 

Contrast

Contrast 1

Contrast’ın akıbeti son tahlilde ne oldu tam bilmiyorum, ama çıkmadan evvel görsel tarzıyla dikkat çeken indie oyunlardan biriydi. Kabul, indie oyunlarda ışık-gölge ilişkisinin abartılması artık bir klişe, ama Contrast’ın bunun üzerine kattığı karnaval tadı işleri ilginç hâle getiriyor.

 

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 1

Witcher serisi üçüncü oyunla finali yapacak, ama eğer bu acı gerçekle yüzleşmek zor geliyorsa, sizi CD Projekt RED’in bir sonraki projesi, Cyberpunk 2077’ye alabiliriz; belki acınız hafifler. Cyberpunk 2077 hakkında bildiklerimiz sadece şu yukarıdaki görselden ibaret, fakat açıkçası Blade Runner vari görseller bizde daha fazlasını öğrenme isteği uyandırıyor.

 

Dark Souls II

Dark Souls II 9

Bu tip bir perspektiften yakalanmış görüntülere hastayım. Filmlerde de böyle anlar yakaladıkları zaman küçük bir çocuk gibi seviniyorum resmen. Tam arkadan, karşıda büyük bir tehdit, onun önünde dikilen tek bir adam. Muhteşem gözükmüyor mu sahiden de?

 

DmC

DmC 4

Eğer yukarıdaki perspektif kadar sevdiğim bir şey daha varsa o da ilahiyat tandanslı görsellerdir. Cidden. DmC’yi oynamadım, o yüzden mesele ne kadar İncil’le ilişkili bilmiyorum, fakat bu bir yandan seksi, bir yandan modern, bir yandan da şeytani görüntü dürüst olmak gerekirse beni heyecanlandırıyor. Ah bir de arka plan o iğrenç renk olmasaymış!

1 2 3
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.