3. Crew – NR1

03 Crew vs. NR1

Günün üçüncü maçı Crew ve NR1 arasında gerçekleşti. Oyunda erken bir ilk kan gördük. Koridor değişimiyle birlikte karşı takımın mavisini çalan Crew ekibi ormanda yakalanınca ilk kanı döken Cassiopeia oldu fakat Ryze skoru da Morgana’da kaldı. Oyun başlarında üst koridora oynayan NR1 ilk iki ejderhayı alırken, Crew ekibi üçüncü ejderhayı çalmayı başardı ve hemen ardından ikinci orta koridor kulesini de düşürerek altın farkını biraz daha açtı. Dakika 28 civarında baron etrafında görüş sağlamak isteyen Crew ekibiyle savaş isteyen NR1, Maokai ile savaş başlattı fakat Azir ultisi ile planları bozuldu. 4 skor verip 2 skor alarak zararlı çıkan taraf NR1 olurken, bu savaşın ardından Crew baronu rahatlıkla almayı başardı.

Oyun başından beri rakip ormanda üstünlük sağlayan Crew, kule bakımından da oldukça öne geçince altın farkı dokuz bin civarına ulaştı. Takımın tüm skorları iki taşıyıcıda kalınca savaşlardan geri çıkan taraf NR1 oldu ve dakika 35’de Crew ekibi 3 inhibitörü de açmayı başardı. Bunun ardından barona giden Crew ekibi bu defa Nexus’u yıkmak için yola çıktı. Flash ve zincir kombosuyla içeri giren Thresh eriyip giderken, çok önde kalan Cassiopeia ile birlikte Nexus’u korumak isteyen NR1 ekibi rakibine 4 skor daha verdi. Bu skorların ardından oyunu bitiren taraf Crew ekibi oldu.

Crew: Ryze, Gragas, Azir, Sivir, Thresh

NR1: Maokai, Rek’Sai, Cassiopeia, Lucian, Morgana

Skor: Crew 15 – 12 NR1

 

4. BJK – Oyun Hizmetleri

04 BJK vs. OH

Günün 4. maçı BJK ve OHM arasında oynandı. Oyunda ilk kan 4. dakikada geldi ve Cassiopeia kimsenin yardımı olmadan Kog’Maw’ı düşürmeyi başardı. Dakika 7 civarında ise alt koridorda 2’ye 1 bir değişim gördük. Kalista’yı adeta Ashe’in önüne fırlatan Alistar güzel bir oyunla nişancısına skor aldırmayı başardı fakat ofansif sıçramasının ardından Ashe skoru da Bard’a gitti. Canı azalan Bard’ı ise Alistar rahatlıkla düşürmeyi başardı. Dakika 10’da Alistar’ın ultisini kullanmasıyla birlikte baskına gelen Nunu ve Maokai ışınlanmasına karşılık alt koridora ışınlanan Rumble ile neredeyse tüm oyuncular alt koridordaki savaşa koştu. Ultisiyle Ashe skorunu alan Nunu’dan sonra Cassiopeia da gelerek Kalista skorunu almayı başardı fakat yüksek hasar alan OHM ekibini Rumble deyim yerindeyse teker teker toparladı ve 3’de 3 yapmayı başardı.

Bu takım savaşından galip ayrılan BJK ejderhaya yöneldi. Dakika 24’de rakibinin ikinci orta koridor kulesinin altında bulunan Alistar, Nunu’yu takımının içine attı fakat Nunu eriyip giderken arkadan gelen Kog’Maw, Rumble ve Kalista hasarlarını önleyemediler. İnhibitör kulesine kadar süren savaşta BJK 4 skor almayı başarırken OHM yalnızca Kalista skorunu alabildi. Bu savaş OHM’nin çalma denemelerine karşın BJK’ye 3. ejderhasını kazandırdı. Dakika 30’da BJK üst koridorda rakibinin 2. kulesini almayı başardı ve uzaklardan gelen Ashe ultisi kimseye isabet etmeyince Rumble hemen buraya ışınlandı ve ultisiyle takımının skorları toplamasına yardım etti. Buradan 3 skor alan BJK üst kule ve inhibitörünü rahatlıkla açtı.

Bu savaşın ardından ejderhaya dönen BJK ekibine 4. ejderhasını vermek istemeyen OHM hemen bir ejderha savaşı başlattı ve ilk olarak Cassiopeia’yı aradan çıkartarak 3’e 1 değişimle önde çıkan taraf oldu. Bunu fırsat bilen OHM baronu rahatlıkla alırken, burada agresif bir oyunla içeri giren BJK Maokai’nin tanklamasıyla Cassiopeia’nın 4’te 4 yapmasına neden oldu ve OHM yine skorda öne geçen taraf oldu. Dakika 38’de ikinci alt koridor kulesini almak isteyen BJK’ye OHM’den çok agresif bir oyunla yanıt geldi. Uğursuz İlerleyiş’le Kalista’yı düşürmek isteyen Maokai, Alistar ve Rek’Sai ile çok önde kalırken Nunu ultisiyle tüm tankların canı birden azaldı. Taşıyıcılar ise çok geride kaldığı için BJK’ye gerekli hasarı veremediler ve bu takım savaşından 4 skor alarak önde çıkan taraf BJK oldu. Daha önce açtıkları orta koridor inhibitörü sayesinde gelen süper minyonların yardımıyla BJK oyunu galibiyetle sonlandırdı.

BJK: Rumble, Nunu, Kog’Maw, Kalista, Bard

OHM: Maokai, Rek’Sai, Cassiopeia, Ashe, Alistar

Skor: BJK 21 – 21 OHM

1 2

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.