Bildiğiniz gibi ülkece güzel şeylere olan erişimimiz her zaman biraz geç oluyor. Artık internet dolayısıyla tabii ki çoğu materyale tüm dünya ile aynı anda erişebilsek de, ürünlerin fiziksel kopyaların ülkemize gelmesi, çevirilerinin yapılması çok uzun zaman alıyor. Yine de bu onların değerini düşürmüyor elbette. Buna en büyük örneklerden bir tanesi çizgi roman dünyasını köklerinden değiştiren ve İthaki Yayınları sayesinde Türkçe olarak biz geeklerle buluşturulan Swamp Thing çizgi romanı!

Alan Moore‘un, DC Comics’in Swamp Thing karakterinin yazarlığını üstlenerek görsel hikâye anlatıcılığında çıtayı belirlediği ve çizgi roman dünyasındaki yansımaları günümüzde hâlâ devam eden devrimin ilk adımlarını attığı eser Swamp Thing efsanesi, ilk defa Türkçeye çevriliyor. Her ne kadar çoğu insan bu efsane çizgi romanı orijinal dilinde çoktan okuyup hatmetse de böyle bir eserin dilimize çevrilmesi biz geekler için muhteşem bir haber. Biz de hem bu efsaneye küçük bir göz atın hem de çizgi romanı inceleyin diye İthaki Yayınları’ndan bir adet ön okuma rica ettik onlar da sağ olsun bizi kırmadılar. Ve karşınızda ilk defa Türkçe olarak Swamp Thing!

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.