Valla ne yalan söyleyelim, şu cümleyi bu kadar kısa süre içerisinde kurmayı hiç beklemiyorduk ama, Sherlock’un özel bölümü için ilk fragman, resmen yayınlandı be! Dünkü görselin düşmesinden sonra, herhalde BBC bizi bir süre daha yeni Sherlock bilgilerinden ve görüntülerinden mahrum bırakır, birkaç ay daha süründürür diye düşünüyorduk. E ne de olsa alışmışız yani Sherlock ile ilgili tam bir kuraklık içerisinde yaşamaya, aksi olunca şaşırıyoruz…

Sherlock Yeni Bölüm 2

Ama sağ olsun, bu sefer mesele Comic-Con olduğu için, Sherlock’un özel bölümünden ilk fragmanı hızlıca yetiştirmişler. Aslında dürüst olalım, elimizdeki şeye fragman demeye bin şahit ister. Daha ziyade çekimleri tamamlanmış sahnelerden bir tanesini alıp, daha ziyade konsept delili gibi önümüze koymuşlar. Şikayetçi miyiz? Asla. Sherlock diyoruz Sherlock. Bu dizinin beş senede dokuz bölümü çıktı, fragman kisvesi altında slayt gösterisi yayınlasalar yalayıp yutacağız.

Üstelik video yanında haberlerle de geldi. Bildiğiniz gibi bu özel bölüm, 25 Aralık’ta, yani 2015 Noel’inde yayınlanacak ve tek seferliğine karakterlerimizi asıl zaman dilimine, yani Viktoryan İngiltere’ye götürecek. Tek seferlik Noel bölümü, orijinal olarak Amerika’da PBS, İngiltere’de BBC tarafından yayınlanacaktı aslen; fakat Steven Moffat bugün Comic-Con’da bunun ötesinde planları olduğunu açıkladı.

Aynı tek seferlik Doctor Who bölümü The Day of the Doctor gibi, Sherlock’un Viktoryan bölümü de kısmi olarak sinema salonlarına gelecek. Moffat’ın söylediklerinden anladığımız kadarıyla bunun sadece İngiltere’de vuku bulması planlanıyor. Yani muhtemelen kendisini ülkemizde sinema salonlarına teşrif ederken göremeyeceğiz. Ama olsun, İngiltere’de ikamet eden okurlarımız varsa, belki bir göz atmak isteyebilirler. Geri kalan biz faniler için, buyurun, Sherlock’un muhteşem harika özel bölümünün fragmanı huzurlarınızda!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.