Birçok ümit ile başladığımız yeni yıl, birçok alışkanlığımızı değiştirmek zorunda kaldığımız bir yıl olarak tarihe geçti. Her hafta yeni bir normal açıklandığı bu yılda artık eskisi gibi dolaşamıyor, buluşamıyor hatta gezemiyoruz. Artık resmi bir şekilde felç olan sosyal hayatımız bir yana dursun kendi başımıza yaptığımız küçük ama tatlı etkinliklerden bile mahrum kaldık. Gece tek başına sokakta yürümek, alışveriş yapmak, çimlere oturup müzik dinlemek ya da bir sahaf veya kitapçıya giderek satın alınacak kitapları önceden seçmek… Sizin de fark ettiğiniz gibi sonuncu örnek, diğerlerinden daha spesifik. Çünkü bugün diğer örneklere değil ama son örneğe bir nebze de olsa çözüm bulmak için buradayım.

İthaki’nin önce Ben, Kirke daha sonra ise Akhilleus’un Şarkısı kitaplarıyla İlyada ve Odessa destanlarının yeniden yorumlaması bu sefer de Pat Barker’ın ünlü eseri Kızların Suskunluğu ile devam ediyor. İlyada Destanı’na tıpkı daha önce Madeline Miller’ın Ben, Kirke kitabında yaptığı gibi nispeten daha figüran bir karakterin gözünden bakan Pat Barker, İlyada Destanı’nı Briseis’in ağzından anlatıyor. Biz de, siz dışarıda kitapçı kitapçı dolaşmayın, evinizde sağlıklı kalın diye, kitabın bir ön okumasını sizlere getirdik. İyi okumalar diliyoruz efendim.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.