Bazen kendimi çok garip pozisyonlarda buluyorum gerçekten. Site olarak geek dünyasında olup biten büyük gelişmeleri size aktarmakla yükümlüyüz, severek de yapıyoruz bu işi. Çoğu zaman kim neye tutkunsa o kalemi eline alıyor, kelimeleri ateşliyor. Pek çok şeyi ezberden yazıyoruz zaten. Ama bazen, saat sabahın yedisi oluyor, Amerika’da cayır cayır Comic-Con devam ediyor ve birilerinin oturup dünyanın en popüler dizisinin yeni sezon fragmanı hakkında, kendisi diziyi hiç izlemiyor olmasına rağmen bir şeyler yazması gerekiyor.

The Walking Dead 6. sezon fragman

İşte o saatlerden bir tanesindeyiz. Mevzumuz Walking Dead. Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanan süperpopüler dizi, asırlık Comic-Con geleneğin bozmayıp, yeni sezonunun fragmanını ve yayın tarihini bir çırpıda açıkladı yine. Dizi 11 Ekim’de, Amerika saatiyle akşam 9’da AMC kanalında yayınlanacak. Yine yeni tehditler var, geçen sezonun açık bıraktığı iplerin uçlarının bağlanması var ve elbette, bolca da drama, ihanet, ölüm ve zombi var.

Kadroya yeni katılan elemanlarımız da mevcut. Nurse Jackie’deki performansıyla önceden Emmy ödülü bulunan Merritt Weaver, çizgi romandan bir karakteri canlandıracak. Weaver’ın haricinde daha önceden dizide Morgan olarak gördüğümüz Lennie James de ana kadroya dahil edilmiş. Ethan Embry de ekibin yenilerinden bir tanesi.

Tabii artık kendisi kadar kendisinden sonra gelen podcast’i de ünlü bir dizinin, bunları kuru kuru açıklaması da düşünülemezdi. Fragmanı takiben gelen panelde, ilk defa Robert Kirkman yoktu, ama pek çok ilginç muhabbet de döndü. Örneğin Andrew Lincoln, kendisinin Rick ve Michonne arasında bir romantik münasebet görmek istediğin söyleyerek baya milleti gaza getirdi. Sonequa Martin-Green Sasha’nın dibe vurduğunu, önümüzdeki sezon da PTSD ile mücadele edeceğini söyledi. Steven Yeun Glenn’in nicholas’ı kurtarma kararını, “insanlığına tutunması gerekiyordu” diyerek savundu, Maggie ile iki karakterin birbirine mukayyet olacaklarını belirtti. Abraham’ı oynayan Michael Cudlitz, “daha benim söyleyecek sözüm var” dedi, belirleyici bir anın vaadinde bulundu.

Ben de bunları kenardan hiçbir şey anlamayarak izledim. Fragmanı da, paneldeki yorumları da amme hizmeti olarak huzurlarınıza sunuyorum, The Walking Dead hakkındaki karınca anteni kıvamındaki bilgim beni rezil etmeden aradan çıkıyorum. Buyurun efendim. Yeni sezonun, yeni fragmanı.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.