Posterin aykırılığındaki özgüvenin kaynağını günün ikinci GotG hamlesiyle daha iyi anlıyoruz. Marvel daha poster elimizde soğumadan ikinci hamleyi, fragman uzunluğunda; teaser niteliğindeki videoyu salıverdi internete. Yakında nitelikli bir fragman geleceğinin haberini vermeyi de ihmal etmedi. Doğrusunu isterseniz bugün elimize geçen teaser öyle pek ahım şahım bir şey değil, hatta hiç değil. Ama sanıyoruz sebebi var. Önce bir teaserı izleyelim:

Her şeyden önce ekibimizin kara kaşı, kara gözü ve cümbüş çeşit ten rengine olan özlemimiz haricinde fragmanda heyecan verici hiçbir şey yok, yeni bir şey de yok. Müzik tercihi bile önceki filmin en sevilen müziği olarak yapılmış. Ancak bence bunun bir sebebi var: Bu teaser, sneak peek, trailer -artık ne derseniz- daha çok hatırlatıcı niteliğinde ortaya sürülmüş gibi. Sonuçta artık Marvel filmleri konu ve karakter bakımından girift ilerlerken GotG bu beraberliğin epey dışında karakterler ve konuya sahip. Bu nedenle filmin sevilen müziği de kullanılarak, hani biz o bir ara çok sevdiğiniz ekip vardık ya; oyuz biz, denmeye çalışılmış.

Bunu mütevazı bir hamle olarak yorumlayabilirsiniz ki belki de öyledir. Ama ben bunun altında biraz da olsa özgüven sezdim. Az önce bahsettiğim mesajı biraz gür bir sesle, boynunuzu eğmeden okuyun mesela: Bir ara çok sevdiğiniz o ekip vardı ya; oyuz biz! Bana soracak olursanız işte bu ses tonu eşiliğinde yeni veya heyecan verici bir şey vermeyen poster ve video tercih edildi ilk hamleler olarak. Bu akıllıca mı? Sanmam. Sonuçta Guardians of the Galaxy ilk fragmanıyla yarattığı sansasyon sayesinde gişede o noktaya ulaşabildi. O sansasyona her film gibi yine ihtiyacı olacak. Geleceğini söyledikleri fragmanda bunun farkındalığını görürüz umarım.

1 2
Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.